אתם לא לבד,
אנחנו כאן כדי לעזור

מדינת ישראל עוברת אירוע מטלטל ובלתי נתפס והתקופה הנוכחית מציבה אתגרים לגוף ולנפש ועלולה ליצור קשיים של ממש בתפקוד היום-יומי. Stella היא חברה המתמחה בטיפול בתסמינים הפיזיים המזוהיים עם פוסט טראומה וחרדה ומציעה טיפול רפואי בטוח ויעיל המסייע להרגעה של הגוף, ליצירת מרחב נשימה ולהשגת התקדמות בטיפולים תומכים אחרים. עשו את הצעד הראשון בדרך לשיקום שלכם או של יקיריכם.

איך תזהו סימני פוסט טראומה אצלכם או אצל אחרים

חוויה טראומטית יוצרת מצב של עוררות יתר בתגובת ״הילחם או ברח", ומעוררת סימפטומים פיזיים משמעותיים הפוגעים בתפקוד היומיומי. מאובחנים עם פוסט טראומה, חרדה או דיכאון עלולים להרגיש חזרה של הסימפטומים או החמרה שלהם. גם אם טרם אובחנתם, חשוב שתכירו את התסמינים הבולטים שעלולים להצביע על פוסט טראומה, חרדה או דיכאון ואשר חשוב לא להזניחם כעת.
קשיי שינה
קושי נשימתי
חוסר ריכוז
ניתוק
עצבנות
דופק מואץ
עוררות יתר
התקפי חרדה

הטיפול הרפואי של Stella

טיפול של סטלה נקרא בלוק עצבי, או SGB והוא הליך קצר הכולל שתי זריקות של חומרי הרדמה מקומיים בצידי הצוואר. הזריקות נעשות על ידי רופא מוסמך באזור המכיל ריכוזי עצבים האחראים על תגובת ״הילחם או ברח״. הטיפול מוביל לתחושה מיידית של רגיעה ובהמשך מפחית משמעותית תסמינים כמו בהלה, עוררות יתר, עצבנות וקשיי שינה.

תנאי לקבלת הטיפול הוא הצגה של אבחנת פוסט טראומה, חרדה ו/או דיכאון מרופא.

צרו איתנו קשר ונבדוק יחד את התאמתכם לטיפול

חוזרים לנשום, יוצרים מקום לריפוי

שלומי מצויין ואני שמחה לשתף בתהליכים שעברתי ועוברת מאז הטיפול. היו הקלות מיידיות באיכות השינה (הפסקתי להתעורר בלילה עם דופק מהיר), והתקפי החרדה פסקו לחלוטין״.
- שירה
בלילה הראשון ישנתי 5 שעות, בפעם הראשונה באחת עשרה וחצי שנים…ה-SGB נותן אוויר במוח, נותן ספייס, נותן לאנשים לנשום וזה מדהים״.
- טל הרטוב
יש לי שלווה בגוף. הראש עוד חושב ומרגיש את הטראומה, אבל הגוף שלי לא מגיב למחשבות ואני חש רוגע עצום גם כשקיים טריגר שבעבר היה הופך אותי לגמרי״.
- דותן

שאלות נפוצות אודות הטיפול

אם לא מצאת תשובה לשאלה שאתה מחפש, או אם תרצה לדבר עם צוות שלנו בסודיות ובחינם תוכל לקבוע פגישה.

תגובת הילחם או ברח,FOF (fight or flight) , של הגוף מופעלת כאשר אנו חווים טראומה. לעיתים תגובה זו נשארת זמן רב לאחר האירוע הטראומטי, מה שעלול לגרום לתסמינים מתישים. הפעלת יתר של תגובת הילחם או ברח מקושרת לאמיגדלה, אזור במוח המכונה גם "מרכז הפחד" של המוח. מצב זה יכול למנוע מתגובת הילחם או ברח לחזור לרמתו התקינה.

טיפול בבלוק עצבי לגנגליון דמוי הכוכב (SGB) הוא למעשה הזרקה של חומר הרדמה מקומי לתוך צרור עצבים בצוואר (שצורתו דומה לכוכב) - המסייע בהחזרת התפקוד הביולוגי לרמתו התקינה ויכול להקל ביעילות אפילו על תסמיני הטראומה החמורים ביותר.

לאחר מחקר ובדיקה של דרכים רבות למתן SGB, ד"ר יוג'ין ליפוב, המנהל הרפואי הראשי של סטלה, מצא ששתי זריקות - המכונות "איפוס סימפתטי כפול" - מניבות את התוצאות הטובות ביותר.

כל רופא בסטלה מוסמך ע"י מועצת המנהלים ומתלמד באופן אישי אצל ד"ר ליפוב במתודולוגיית ה-SGB הייחודית של סטלה. בנוסף אנו דורשים שהרופאים שלנו יבצעו את הפרוצדורה בהנחיית דימות על מנת לדייק את מיקום הזריקה.

חומרי ההרדמה המקומיים שאנו משתמשים בהם הם Bupivacaine או Ropivacaine, שניהם מאושרים על ידי ה-FDA. חומר ההרדמה המקומי "מכבה" באופן זמני את צבר העצבים הגנגליון דמוי הכוכב, ששולח אותות דרך מסלולי עצב לאמיגדלה, מה שגורם להפעלת תגובת הילחם או ברח. טיפול SGB עשוי להפסיק את הפעלת תגובה זו, ובכך "לאפס" את האמיגדלה למצב של לפני הטראומה. כל ההליך לוקח פחות מ-20 דקות. מעל 83% ממטופלי סטלה באמריקה ובאוסטרליה דיווחו על הקלה מתמשכת מתסמיני הטראומה שלהם לאחר הטיפול.

התשוקה שלנו היא לדאוג לשיפור מצבך הפיזי. סטדנרט הטיפול של סטלה נוצר כדי לענות על הצרכים שלך לפני, במהלך ואחרי הטיפול.

לפני ההליך צוות מתאמי הטיפולים שלנו יסקור את הסימפטומים וההיסטוריה הרפואית שלך כדי לקבוע אם אתה מתאים לטיפול SGB.

ברגע שהתקבל אישור לביצוע הטיפול על ידי סטלה ויוסכם על תוכנית טיפול אישית, מתאם הטיפולים יספק לך את כל פרטי ההליך באמצעות הודעה או דואר אלקטרוני.

הטיפולים שלנו מתקיימים במרכז הרפואי מדיקה, בית חולים אלישע, חיפה ובמרכז הרפואי מדיקה ברמת החייל, תל אביב.

  1. כשתגיעו לבית החולים, תפגשו אשת צוות שתיקח מכם פרטים ותשאל אתכם כמה שאלות רפואיות בסיסיות.
  2. תפגשו את הרופא שלנו, ד״ר ג׳ייסון כהן, שישוחח איתכם ויחתים אתכם על הסכמה לטיפול. ד״ר כהן הוא המנהל הרפואי של סטלה ישראל ויש לו ניסיון רב בביצוע טיפולי SGB. 
  3. תיכנסו לחדר הטיפולים למשך כ-15 דקות. ד״ר כהן יבצע 2 זריקות של חומר הרדמה מקומי באזור הצוואר, מעל לעצם הבריח. הטיפול מתבצע תחת שיקוף, כדי לוודא בטיחות מקסימלית. 
  4. סיימתם את הטיפול! לאחר התאוששות קצרה של כ-20 דקות תוכלו לחזור הביתה.
  5. אנחנו ממליצים לנוח ולהימנע ממאמץ משמעותי במהלך 24 השעות הראשונות שאחרי הטיפול. 

חושבים עליכם לאורך הטיפול כולו

אנחנו יודעים שיש מטופלים שחוששים שהטיפול יהיה לא נעים. חשוב לנו לציין שהצוות שלנו מיומן, מקצועי ויותר מהכל, אנושי. החל מהרגע הראשון שלכם בבית החולים,הצוות שלנו יעשה איתכם תיאום ציפיות מלא ויוודא שאתם מרגישים בנוח לאורך הטיפול כולו. 

יש מטופלים שבוחרים להביא איתם תרופת מרשם להרגעה או קנאביס רפואי, אותם אפשר לצרוך לפני הטיפול. בנוסף, במהלך הטיפול תוכלו לבקש לשמוע מוזיקה מרגיעה, או לבקש שהצוות ישמור איתכם על קשר מילולי. הצוות שלנו יתקדם אך ורק בקצב שמתאים לכם וכמובן שלא נבצע אף פעולה שאתם לא מרגישים איתה בנוח. המטרה היא שאתם תקבלו את הטיפול בתנאים הכי טובים עבורכם ושתצאו מרוצים ורגועים. ואכן, רוב המטופלים שלנו מרגישים הקלה ונינוחות כבר ביציאה מחדר הטיפולים.

השפעה לטווח ארוך, גם עם טיפולים נוספים

כ-83% מהמטופלים של סטלה מדווחים על הקלה משמעותית בתסמינים בתוך 2 טיפולים בלבד ומספרים שההקלה והרגיעה הכללית נשמרות למשך חודשים עד שנים.

ראה ווידאו קצר של התהליך בתוך המרפאה:

ההשפעות החיוביות של SGB הן לרוב מיידיות/בטווח של כמה ימים.
חשוב לנו להיות שותפים בתהליך האישי שלך ולכן לאחר הטיפול צוות מתאמי הטיפולים שלנו יצור איתך קשר מעת לעת כדי לשאול אותך לגבי כל התסמינים שאתה חווה.בנוסף נשמח לקבל משוב על טיפול על מנת להשתפר.

סטלה ישראל ממליצים בחום על שילוב של טיפול פסיכולוגי/פסיכיאטרי עם טיפול SGB במטרה למקסם את יעילות הטיפול.

אנו בסטלה מאמינים בשקיפות של תוצאות הטיפול. בעוד שבשום הליך רפואי הצלחה של 100% אינה מובטחת, בלוק עצבי לגנגליון דמוי הכוכב (SGB) של סטלה עזר לאלפי מטופלים למצוא הקלה מתמשכת מתסמינים הקשורים לטראומה שלהם.

ה-PTSD Checklist (PCL) הוא סקר דיווח עצמי המשמש למדידת תסמיני PTSD. על פי המרכז האמריקאי לנפגעי טראומה, ירידה של 10 נקודות בציון PCL היא שיפור משמעותי מבחינה קלינית. במחקר של 327 מטופלי סטלה שקיבלו SGB בין דצמבר 2016 לפברואר 2020, בממוצע, למעלה מ-83% דיווחו על ירידה של 28.9 נקודות בציון ה-PCL שלהם. מטופלי סטלה אלו חוו תוצאה טובה יותר כמעט פי שלושה מזו של טיפולים אחרים. נתונים אלה נבדקו על ידי ועדת ביקורת מוסדית והוגשו לכתב עת בעל ביקורת עמיתים לפרסום (בהמתנה לאישור).

למחקרים הקליניים

תופעות לוואי חמורות של בלוק עצבי לגנגליון דמוי הכוכב (SGB) הנן נדירות ביותר (1 מתוך 10,000) מכיוון שאנו דורשים שהפרוצדורה תהיה מונחית תמונה להנחת המחט במיקום המדויק.

לאחר טיפול SGB, מטופלים חווים באופן זמני תסמינים שונים בצד הזריקה כולל עין אדומה ונפולה, חום בפנים ובזרועות ואף סתום. בדרך כלל, התסמינים נמשכים 6-8 שעות, אך במקרים מסוימים הם נמשכים עד 24 שעות.

כמעט מחצית ממטופלי סטלה חווים צרידות או בעיות בליעה שחולפות תוך 24 שעות מהתהליך.

עלות שני הטיפולים שבפרוטוקול באופן פרטי הינה כ-8000 ש"ח, ישנם מסלולי סבסוד שמכסים עד כ50% מעלות הטיפול לפי עמידה בקריטריונים עליהם נרחיב בשיחה.

בלוק עצבי לגנגליון דמוי הכוכב (SGB) יכול לעבוד היטב בשילוב עם טיפולים אחרים. לאחר SGB, מטופלי סטלה רבים חשים תחושת רוגע חדשה שיכולה להאיץ את ההשפעה החיובית של הטיפולים הקיימים (למשל, טיפול פסיכולוגי, EMDR, CBT, DBT וכו'). לדוגמה, מטופלים עשויים לגלות שהם יכולים להיזכר בעברם ולדון בו עם הפסיכולוג שלהם מבלי להרגיש שהם חיים את אותו הרגע מחדש.

​אם כבר יש לך מטפל בריאות הנפש, אנו מציעים לך להמשיך לעבוד איתו גם לאחר הטיפול ב- SGB כדי לקדם את הריפוי שלך. אם אין לך מטפל בריאות הנפש, ייתכן שסטלה תוכל להפנות אותך לאחד.

אנו תמיד לצידכם, בתקווה לימים שקטים יותר ולשלווה של הגוף והנפש.

צרו איתנו קשר ונבדוק יחד את התאמתכם לטיפול.

או צרו קשר:
073-332-9259
israel@stellacenter.com

מתלבט.ת האם הטיפול של סטלה מתאים עבורך?

בדקו התאמתכם.ן לטיפול בשאלון אנונימי קצר