על סטלה ישראל

סטלה ישראל הוקמה בשנת 2022 ומהווה חלק מסטלה העולמית אשר מטפלת באלפי א.נשים בארצות הברית, אוסטרליה וישראל.

אנו מטפלים באמצעות SGB במרכזי מדיקה בתל אביב וחיפה.

מטרתנו היא להעניק מזור לאלו הסובלים מפגיעות נפשיות באמצעות פרקטיקות רפואיות מתקדמות ולהציע אופציות טיפול מן הקצה המחקרי.

תיאור המענה של סטלה

הטיפול של סטלה נקרא Stellate Ganglion Block והינו הליך קצר הכולל שתי זריקות של חומרי הרדמה מקומיים בשני צידי הצוואר (בטווח של שבוע - שבועיים בין הטיפולים). הזריקות ניתנות באזור המכיל ריכוזי העצבים האחראים על תגובת ״הילחם או ברח״ שנפגעו לאחר חוויה טראומטית ומהווים חלק מהותי במסלול ההיזון החוזר בין המוח לבין מערכת העצבים הסימפטטית.

אי תקינות במסלול זה גורמת לסימפטומים פיזיולוגיים אצל הסובלים מפוסט טראומה וחרדה (עוררות יתר, התקפי חרדה, קשיי שינה, התקפי זעם וכו'.) , הזריקות מתבצעות על ידי רופא מרדים מוסמך תחת אולטרסאונד לאורך כל הפרוצדורה, לטובת בטיחות ויעילות מקסימלית.

טיפול ה-SBG הוכח מחקרית כבטוח ויעיל לטיפול ב-PTSD וחרדה. יתרונותיו הגדולים של הטיפול הם: המשך הקצר של הטיפול (20 דק'), זמני התאוששות מהירים, ובכך שהטיפול איננו פוגע בעירנות ובזמני התגובה של המטופל. מרבית המטופלים של סטלה (מעל 75%) מדווחים על הקלה משמעותית בתסמינים בתום 2 טיפולים בלבד, ועל כך שהשיפור בתסמינים והרגיעה הכללית נשמרים למשך חודשים עד שנים. חשוב לציין שאנו ממליצים לשלב את הטיפול עם טיפולים תומכים אחרים כגון ליווי פסיכולוגי.

ניתן לחזור על הטיפול כעבור מספר חודשים/שנים לטובת תקופה נוספת ללא סימפטומים.

סימוכין מחקריים

SGB נחקר קלינית כבר משנת 1926 לטיפול בכאבים כרוניים ושלל הפרעות, החל משנות ה-90 החלו מחקרים ועדויות לגבי האפקטיביות של הטיפול להקלה משמעותית בתסמינים המאפיינים PTSD והפרעות חרדה שונות. ריכזנו עבורכם.ן את המחקרים הרלוונטיים ביותר:

מחקרים בולטים

 

לכל המחקרים הקליניים

סרטון המסביר על המכניזם של הטיפול


רגולציה

טיפול ה-SGB מאושר על ידי ה-FDA רק כטיפול לכאב. עם זאת, ניתן לבצע את הטיפול מחוץ להתוויה הרשומה כמו למשל לצרכי הקלה בתסמינים של PTSD באישור משרד הבריאות . לסטלה ישראל יש אישור 29א ממשרד הבריאות הישראלי וחומרי ההרדמה המקומיים שאנו משתמשים בהם הם Bupivacaine או Ropivacaine , שניהם מאושרים ע"י ה-FDA .

על בסיס אישור משרד הבריאות, סטלה יכולה לטפל אך ורק במטופלים אשר בידם אבחנה רפואית של PTSD ו/או הפרעות חרדה.


עלות

סטלה פועלת בשלב זה בשוק הפרטי בלבד. המדינה, קופות החולים או חברות הביטוח אינן מסבסדות את הטיפול. עלות שני הטיפולים בפרוטוקול הינה 8,000 ש"ח. יחד עם זאת, לאור המצב במדינה ונוכח מלחמת "חרבות ברזל" עלה בידינו לסבסד עד כ-80% מעלות הטיפול באמצעות קרן אלכסנדר גראס.

 

זמינות וליווי

מטופלי סטלה מקבלים ייעוץ ובדיקת התאמה טרום הטיפול. מרגע תום תהליך הייעוץ והבירור, ובמידה ונמצאת מתאים, יתואם לך הטיפול כשבוע-שבועיים קדימה. לאחר ההליך, סטלה נמצאת במעקב מטופלים למשך כשנה באמצעות שאלונים סטנדרטיים (PCL,GAD,PHQ).

 

עדויות מטופלי ומטופלות סטלה

הצעד הראשון הוא תמיד הכי קשה

במידה וישנן עוד שאלות, תרגישו חופשי להשאיר פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם.ן. פרטיות מובטחת.

או צרו קשר:
073-332-9259
israel@stellacenter.com

מתלבט.ת האם הטיפול של סטלה מתאים עבורך?

בדקו התאמתכם.ן לטיפול בשאלון אנונימי קצר