כיצד להתכונן לטיפול של סטלה ומה לעשות אחרי

בין אם קבעתם כבר טיפול SGB, מתלבטים האם לקבוע, או כבר עברתם את הטיפול, סטלה מחויבת אליכם לפני, במהלך ואחרי הטיפול.

להלן 7 דרכים לדאוג לעצמכם או לאדם קרוב לפני ואחרי טיפול SGB.

רופא מחזיק קוביה במהלך הסבר על טיפול בפוסט טראומה PTSD

הכינו תוכנית

נקו את לוח הזמנים שלכם ליום וליום שאחרי הטיפול. תכננו הפסקה מהעבודה וארגנו מערכת תמיכה לניהול זמני של תחומי האחריות שלכם (משימה מהבוס, טיפול בילדים, סידורים, מטלות בית וכו').

בחרו בן משפחה או חבר קרוב שילווה אתכם לטיפול. חשבו עליהם כעל בני לוויה בהליך הריפוי שלכם - מישהו שיתמוך וידאג לכם ביום הטיפול.

אם אתם מתכננים לעדכן את החברים הקרובים ובני המשפחה לגבי הטיפול, אנו מציעים לקבוע איתם ציפיות תקשורתיות מראש. הסבירו שתשתפו עדכון מהיר שהכל בסדר מיד לאחר ההליך, שתשתפו בהרחבה פרטים נוספים למחרת לאחר שנחתם והתאוששתם כראוי. זה יכול לעזור לכם "להתנתק" ולהתמקד במנוחה.

 

לכו לישון

תרשו לעצמכם ותפנו זמן לישון ולנוח כראוי לאחר הטיפול. שינה מאפשרת לגוף להחלים ולהרגיש רגוע. מטופלים רבים מוצאים כי לכבות את הטלפונים הסלולריים שלהם בזמן מנוחה עוזר.

 

לאכול ולשתות

תכננו ארוחה טובה עם מלווה הריפוי שלכם כדי שתהיה לכם חוויה מהנה ונטולת מתח.

שימו לב:

לפני שאתם אוכלים או שותים, ודאו שאתם יכולים לבלוע כרגיל. כמעט מחצית מהאנשים שסטלה מטפלת בהם חווים צרידות או קושי בבליעה מספר שעות לאחר ההליך.

הגבילו קפאין ואלכוהול. ב-12-24 השעות שלאחר ההליך שלך, הגוף והמוח שלך "ישחזרו" את הקשר ביניהם. חומרים פסיכואקטיביים משפיעים על מערכת העצבים הסימפתטית ועלולים להפריע לתהליך זה.

 

הקשיבו לגוף

יש אנשים שמרגישים מלאי אנרגיה אחרי הטיפול, ואחרים מרגישים עייפים מאד. שתי התגובות נורמליות!

ניתן לטייל או לעשות פעילות גופנית קלה. עם זאת, עליכם להמתין 24 שעות לפני ביצוע פעילות גופנית אינטנסיבית. ניתן לחזור לפעילות רגילה יומיים לאחר הטיפול.

 

שימו לב לשינויים בתסמינים

ייתכן שלא תרגישו הבדל בתסמינים בהתחלה, אבל הקרובים אליכם עשויים להבחין בשינויים בהתנהגות שלכם. כמו ילד שגודל, שינוי הדרגתי לעיתים נעלם מעין המטופל. בקשו מבן משפחה או חבר מהימנים לעשות הערכה של השינוי ובקשו מהם לשתף בתצפיות שלהם. שינוי לוקח זמן!

 

צרו הרגלים חדשים ובריאים

הפכו מיינדפולנס, מדיטציה, יוגה או פעילות גופנית סדירה לחלק מחיי היומיום שלכם. פעילויות אלה יכולות לשמור על הרמוניה בין הגוף והנפש שלכם.

הרצון לעשן, לשתות או להשתמש בחומרים אחרים עשוי להשתנות לאחר הטיפול. חלק מהאנשים שסטלה מטפלת בהם מדווחים על ירידה בעניין או צורך להשתמש בחומרים.

 

שותפות עם מומחה נפש

לאחר SGB, אנשים מרגישים תחושת רוגע חדשה שיכולה להאיץ את ההשפעה החיובית של טיפולים קיימים (למשל, פסיכותרפיה, EMDR, CBT, DBT וכו'). אם כבר יש לך ספק שירותי בריאות הנפש, אנו מציעים לך להמשיך לעבוד איתו כדי לקדם את הריפוי שלך.

על טיפול SGB

הטיפול של סטלה מגובה בעשרות מחקרים קליניים ונקרא SGB (Stellate Galgilon Block) - הליך קצר המתמקד בשינויים עצביים ופיזיים במערכת "הלחם או ברח" המתרחשים בגוף המטופל בעקבות טראומה או חרדה. הטיפול הוא למעשה הליך רפואי הכולל הזרקה של חומר הרדמה מקומי לתוך צרור עצבים בצוואר הנעשה בהנחיית דימות (אולטרסאונד) לדיוק ויעילות מקסימלית. למידע נוסף צרו קשר או פנו לשאלות ותשובות באתר

הצעד הראשון הוא תמיד הכי קשה

במידה וישנן עוד שאלות, תרגישו חופשי להשאיר פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם.ן. פרטיות מובטחת.

או צרו קשר:
073-332-9259
israel@stellacenter.com

הלוגו של סטלה מרכז רפואי לטיפול בפוסט טראומה

מתלבט.ת האם הטיפול של סטלה מתאים עבורך?

בדקו התאמתכם.ן לטיפול בשאלון אנונימי קצר